AJANS

Katatonia ve Epica Kasırgası, 23 Şubat'ta İstanbul'u ve 24.'nde Ankara'yı Titretecek

Deli Kasap Haber Ajansı - 19 Şubat 2013

Katatonia ve Epica Kasırgası, İstanbul'u ve Ankara'yı Titretecek

Hollanda'nın Hürrem'i Simone Simons'un sultanı olduğu Epica ve saray eşrafı senfonik masallar anlatmaya geliyor.

Senfonik Metalin Devleri 23 Şubat Refresh The Venue İstanbul'da; 24 Şubat Pazar  ise Jolly Joker Ankara Sahnesi'ndeler...

Epica ve Katatonia İstanbul ve Ankara'da Konser Verecek!

Senfonik metalin Hollanda kıyılarından esen rüzgarı EPICA ve İsveç'in doom metale yön veren gruplarından KATATONIA ile aynı sahnede Ankaralı sevenleriyle buluşuyor. EPICA ve KATATONIA 24 Şubat Jolly Joker sahnesinde olacak.

Müzikal farklılıklar nedeniyle After Forever'dan ayrılan gitarist Mark Jansen'in kurduğu Epica, o zamanki ismi Sahara Dust ile birlikte Anathema'nın alt grubu olarak sahneye çıktıkları 2002 yılından beri, güzeller güzeli mezzo-soprano Simone Simons'un vokalleri, progresif ve senfonik öğeler içeren tarzıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Yeteneği, sesi, güzelliği ve samimiyetiyle kısa zamanda metal müziğin ilham perisi olarak anılmaya başlayan Simons, Epica'ya duyulan ilginin odak noktası oldu. 2003 tarihli ilk albüm Phantom of the Agony ile Power ve Gotik Metalin arasında bir köprü oluşturdular ve grubun kariyerindeki diğer albümler Consign to Oblivion, The Divine Conspiracy ve Design Your Universe ile dünyanın en büyük senfonik metal gruplarından olmayı başardılar.

Yirmi yıl önce doom metale yön veren Dance of December Souls ve Brave Murder Day'in izleri artık silinmeye yüz tutsa da her yeni albümleriyle kendilerine özgün melankolik altyapılı tarzlarını sürekli geliştiren Katatonia yirmi yıldır metal müzik severlerin başucu gruplarından. 1991 yılında Stokholm'de Jonas Renkse ve Anders Nyström tarafından kurulan Katatonia, doksanlı yılların sonlarında yayınladıkları eserleri ile metal müziğin en saygı duyulan isimlerinden olmuşlardı bile. Discouraged Ones, Tonight's Decision ve Last Fair Deal Gone Down ile yakınlaştıklarını alternatif tarzı Viva Emptiness, The Great Cold Distance ve Night is the New Day ile kendi üsluplarında benzersiz birer rock-metal yapısıyla birleştirdiler. Her albümleriyle hem eski dinleyicilerinden tam puan alan hem de yeni nesil dinleyici edinen nadir gruplardan olan Katatonia geçtiğimiz yıl çıkardıkları dokuzuncu stüdyo albüm Dead End Kings ile dünya listelerine emin girişler yaptı ve uzun bir turneye çıktı. 

Katatonia ve Epica Kasırgası, 23 Şubat'ta İstanbul'u ve 24.'nde Ankara'yı Titretecek

 Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: