DEMO SAHNESİ

Angona

Deli Kasap Haber Ajansı - 5 Mart 2012

Tür Senfonik Alaturka Metal
Kuruluş 2007
Resmi Site http://www.angona.org/

2007 yılında şu anki grup elemanlarından, Utku Arslan ' ın temellerini attığı Langona grubu olarak çalışmalarına başlayan grup 2011 yılında Angona adını alarak şu an ki grubu oluşturdu.


Langona , melodic death metal ve thrash metal tarzlarında bir çok konser ve festivalde yer aldı. Rock'n Antalya ' da Hayko Cepkin , Teoman , Duman , Emre Aydın , Makine ve Rock Me Festivalinde Ogün Sanlısoy gibi isimlerle aynı sahneyi paylaştı.


2009 yılında Good Morning Darkness adlı demo albümünü yayınlayan Langona, albüm çıkışından kısa bir süre sonra müzikal çalışmalarına ara vermek zorunda kaldı.


Grup, 2011 yazında yeni bir oluşuma girerek , yeni isim , yeni grup elemanları ve yeni tarzıyla Angona ismiyle çalışmalarına yeniden başladı. Bu yeni oluşumun içinde yer alan öğeler içerisinde senfoni orkestrası ve çeşitli türk sazları yer almaktadır.


Bu yeni oluşumda yer alan müzisyenler ; D.Ozan soyulmaz , B.Onur Soyulmaz , Eren Yılan , Mahin Selamet , Egemen Ece , eski grup elemanlarından Utku Arslan ve Emrecan Özkalay ' dır.

Angona yeni E.P. albümü "The Harmony of Differences" ' ı yayınlamış bulunuyor. Sadece internet üzerinden ve sadece "www.angona.org" sayfasından edinebilinecek olan albümde 6 parça yer alıyor.


Türkiye'de ilk defa senfonik öğeler alaturka sazlarla harmanlanarak bir metal albümünde bir araya getirildi.


Angona; Türkiye ' de metal müziğe karşı olan önyargıların gerek müzikal gerekse görsel anlamda yok edilmesi için bir çok farklı kültürü birleştirerek herkesin içinde kendilerine ait öğeler bulabilecekleri bir oluşumu hem bu ülkeye hem de dünyaya tanıtmayı amaç edinmiştir
 


ANGONA GRUP ÜYELERİ
Ozan Soyulmaz (Davul)

Onur Soyulmaz (Gitar)

Eren Yılan (Bass Gitar)

Emrecan Özkalay (Klavye)

Utku Arslan (Gitar \ Vokal)

Angona
 Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: