DEMO SAHNESİ

Voodoo Medicine

Deli Kasap - 12 Aralık 2010

Tür glam-sleaze
Kuruluş 2004
Myspace http://www.myspace.com/Voodoo Medicine

* Tunc Pakman - Vokal

* Burak Öncel - Gitar

* Efe Şekerci - Bas Gitar

* Uğurcan Öztekin - Klavye

* Ümit Büyükyüksel - Davul

Voodoo Medicine

 

VooDoo Medicine, 2004 yılında Deniz Aydemir ile Tunç Pakman'ın ilk kurduğu gruptur. Grubun ismi, Aerosmith'in "89 Pump" albümünde bulunan "Voodoo hoodoo medicine man" şarkısından etkilenerek konulmuş.

Gruba 2006 yılında katılan basçı Efe Şekerci'nin Tunç Pakman ile 2005 sonlarında karşılasmaları tesadüflerle dolu bir takım olaylara dayanıyor. Kurulduğu günden itibaren gruba Kadıköy tayfasından birçok insan katıldı, ayrıldı. Grup elemanları bu değişiklikleri "kafa yapılarının uymaması" ya da "uysa da bir yerlerde pürüzler çıkmasına" bağlıyor. 2007 yazında davulcu Ümit Büyükyüksel'in katılmasıyla grubun sound'u oturdu. Küçük barlardan büyük barlara (Dorock, Caravan, Shaft) geçiş yapan grubun o sıralarda gitaristi Deniz Aydemir'di. Ancak kendisi Amerika'ya gitti. Daha önce şehir dışına çıktığı için ayrılmak zorunda kalan gitarist Burak Öncel, beste yapma aşamasında olan gruba tekrar katıldı.

Voodoo Medicine

Davulcu Ümit Büyükyüksel ve gitarist Burak Öncel'in katılması, kesinlikle grup için dönüm noktası oldu. Çok güçlü bir enerjiyle grubun tarzına ve hedeflerine yönelik besteler, konserler yapmaya başlayan VooDoo Medicine, 2007 yılından bu yana çok şey yaşadı. "Çok şey değişti fakat değişmeyen tek şey bizim grup ruhu ve mistik havamız, insanları büyülememiz, birliğimizi kaybetmememiz ve onu yaşatmamız oldu" diyen grup elemanları, birkaç kez ayakta kalma mücadelesi verse de, bunlardan galip ayrılmasını bildi. Klavyeci Uğurcan Öztekin'in de katılmasıyla hem mental hem müzikal açıdan her zamankinden daha güçlü olduğunu düşünen grup, artık pek fazla konser vermiyor, kendi bestelerine yoğunlaşmış durumda.

Voodoo Medicine

Grup son süreçle ilgili gelişmeleri şöyle açıklıyor: "Öz ve az etki-tepki inandığımız şeylerdir. En iyisi olmasa da, ufak şeylerle de mutlu olabilen bir grubuz. Bizim için de, seyirci için de ara ara konser vermek daha avantajlı oluyor. Şu anda da karşılıklı bir özleme durumu söz konusu. Biz de en iyisi ile sahneye yeniden çıkmanın hazını yaşamak istiyoruz. Bir süre böyle devam edeceğiz ve en yakın sürede de albümü tamamlayacağız. Hız kesmeden Türkiye'de glam sleaze adına, hard rock adına, İngilizce sözlü bestelerimizle güzel şeyler başarmak için çaba harcıyoruz ve inanıyoruz ki en güzeli olucak. Zaten yaza doğru konserler de artacak ve kendi şarkılarımızı bu konserlerde dinleyicilerimizle paylaşacağız. Şu anda da paylasmaya basladık. Her konserde yeni bestelerimizi ve yeni cover parçaları çalıyoruz; Dead, Jail or Rock'n'Roll VooDoo Medicine Rockz... Delikasap Dergisi olarak bize, underground kalan gruplara destek olduğunuz ve röportaj yaptığınız için sonsuz teşekkürler. Gerçekten grupların değerini bilen az topluluktan birisiniz...

For rockers, ravers, lovers and sinners!"

Myspace: www.myspace.com/voodoomedicine

Twitter: twitter.com/voodoomedicine

Voodoo MedicineYazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: