MÜZİK ODASI

Heavy Metal Ordusu Bu Albümde Toplandı!

Emre Öztürk - 23 Haziran 2015

Heavy Metal ordusu Bu Albümde Toplandı!

'Voltran: Evrenin Savunucusu' gerçek oluyor. Slayer, Anthrax, Megadeth, Pantera ve Lamb Of God, Sepultura ve Machine Head üyeleri ve birkaç sağlam isim, birlikte 18 Eylül'de 'Metal Allegiance' grubunun yeni albümleri için bir araya geldiler. Fikir 2011 yılında Mark Menghi'nin David Ellefson, Alex Skolnick ve Mike Portnoy'u bir araya getirmesiyle oluştu. Bu tarihten beri "Metal Allegiance" aralarında Phil Anselmo, Kerry King, Dave Lombardo ve Steve Vai'nin de olduğu ağır toplarla çok sayıda canlı performansa imza attı. Şimdi de grubun kendi adını taşıyan ilk albümleriyle Heavy Metal dünyasını sarsmaya geliyorlar.

 

BLYTHE VE ANSELMO GAZA GELMİŞ CANINI SEVEN KAÇSIN!

Lamb Of God'un 'ruh hastası' vokalisti Randy Blythe albüme ilişkin "Testament'dan Alex Skolnick'i 'Ashes Of The Wake' albümümüzde konuk gitarist olarak aldığımızda ve onun inanılmaz performansını kaydettiğimizde böylesine efsane bir isimle birliktelik yapmak bizim için büyük bir işti. Yıllar sonra Alex'in gelip bunca efsane ismin yer aldığı bir projeye katkıda bulunmamızı istediğindeyse inanamamıştık. Müzisyen olmanın dışında birer Heavy Metal dinleyicisi olarak hep hayal ettiğimiz şeyin bir parçası olmak bizim için onurdur." Bir başka 'ruh hastası' isim olan Phil Anselmo ise böylesine bir projede yer almanın kendisi için bir zevk ve ayrıcalık olduğunu altını çiziyor. Albüm şu anda Nuclear Blast firmasının internet sitesinde ön siparişle alınabiliyor. Ön siparişin içinde grubun Dio'nun 'We Rock' cover'i ve sahne arkası görüntüleri de mevcut.

 

Heavy Metal ordusu Bu Albümde Toplandı!

 

HİÇ 'HEAVY METAL ALL STAR' DİNLEDİNİZ Mİ?

Şimdi bu beyinleri havaya uçuran 'All Star' grubun açıklanmış 10 parçalık albüm listesine göz atalım. Parçalar sırasıyla 'Gift Of Pain', 'Let Darkness Fall', 'Can't Kill The Devil', 'Dying Song', 'Scars', 'Destination: Nowhere', 'Wait Until Tomorrow', 'Triangulum', 'Pledge Of Allegiance', 'We Rock'… Şimdi şu üç parçaları kimlerin seslendirdiği ve çaldığına bir bakalım ve aklımızı kaçıralım:

Gift Of Pain: Lamb Of God'dan Randy Blythe, Testament'ten Alex Skolnick, Megadeth'den David Ellefson, Mike Portnoy, Slayer'dan Gary Holt… 'Can't Kill The Devil' parçasında ise yukarıdaki kadroya Testament'dan Chuck Billy, Machine Head'den Phil Demmel ve Sepultura'dan Andreas Kisser ekleniyor. Bitmedi 'Kadroya bak! Şaka mı bu?' dedirten isimleri de yazıyorum: 'We Rock' (ft Mark Osegueda, Chris Jericho, Tim 'Ripper' Owens, Alissa White-Gluz, Chuck Billy, Steve 'Zetro' Souza, Alex Skolnick, David Ellefson, Mike Portnoy, Andreas Kisser, Phil Demmel, Gary Holt) Varın, bu parçaların riff'leri, partisyonları, vokalleri, soloları ve sound'i neye benzer siz düşünün!

 

ANSELMO 'ANGEL OF DEATH' SÖYLERSE!

İnternet ortamlarında grubun verdiği çok sayıda konserler bulunuyor. Benim şahsi kanaatim artık sesinden geriye pek bir şey kalmayan ve dinleyicileri gaza getirip ortam şenlendirme görevini üstlenen Phil Anselmo'nun yerine çoğu parçayı Chuck Billy'nin seslendirmesi gerektiği… Elbette grup bugüne kadar sadece cover parçalarla canlı performanslar sunduğu için bunu söylüyorum. Örneğin Anselmo halen Pantera parçalarında inanılmaz bir performans ortaya koyuyor. Ama iş örneğin Slayer ya da Megadeth parçalarına geldiğinde ağzıyla kuş tutsa olmayacak cinsten kötü. Bunun haricinde 'onun yerine bu olsaymış' diyebileceğiniz isimler mutlaka olacaktır ancak bu haliyle bile eleştiri yapmak doğru değil. Bu kadroya eleştiri getireni sopayla döverler.

 Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: