MÜZİK ODASI

OCAK’TA kitlesel ÖLÜM bombası PATLIYOR! Megadeth bombası!

Emre Doğulu - 5 Ekim 2015

MEGADETH… “BU DUYDUĞUM ŞEYİ SEN DE DUYDUN MU?”

 

OCAK’TA kitlesel ÖLÜM bombası PATLIYOR! Megadeth bombası!

OCAK’TA KİTLESEL ÖLÜM BOMBASI PATLIYOR!

Megadeth’in yeni albümünün ismi ve çıkış tarihi belli oldu. Amerikalı efsane Thrash Metal grubunun 15’inci albümü olan ‘Dystopia’ albümü, 22 Ocak tarihinde çıkacak. Yeni albüme ilişkin ön inceleme yazısında aslında tek başına Megadeth olan Dave Mustaine’in bu albüm için baterisini Alman MG 42 otomatik makineli tüfeği gibi delicesine kullanan Chris Adler’in yanı sıra Brezilya'nın en bilinen Metal gruplarından Angra'nın lead gitaristi Kiko Loureiro da Megadeth'e aldığı topçular arasında olduğunu ifade etmiştik. Adler gruba albüm bitene kadar kayıtlar için geldi ve ait olduğu yere, Lamb of God’a geri döndü. Şimdi gerçek bir ipucu var elimizde…

ESKİ MEGADETH DİRİLDİ

Yeni albümün ilk tanıtım parçası olan ‘Fatal Illusion’ da albümün kapağıyla birlikte yayınlananlar arasında… Mustaine albümdeki bir parçanın ciddi şekilde “Holy Wars… The Punishment Due” parçasına benzediğini söylemiş ve sadık kitleyi galeyana getirmişti. Merakla ‘Hülooooğğğ’ kıvamına gelen biz Megadeth dinleyicilerini bir ŞOK bekliyor. Evet değerli dostlar patron çıldırdı… Şok! Megadeth eskiye döndü, geri sardı ve ortaya akıl almaz güzellikte, hızda, sertlikte bir parça çıkmış durumda. Chris Adler etkisi demiştik ki bu laf boşa çıkmadı… Malum bir parçanın gerçek ritmini baterinin vuruşları belirler ve o koltuğa Adler oturursa o stüdyoda dünya savaşı yaşanır. Yeni parça gerçekten de Holy Wars tadında ve tek kelimeyle dört başı mamur Megadeth geri geliyor!

EFSANE GERİ DÖNÜŞ DİYE BUNA DENİR

Dave Mustaine, Twitter adresinden “Söyleyin bakalım, Fatal Illusion hakkında ve Dystopia’nin albüm kapağı hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusunu sormuş… Ne diyelim? Baba büyüksün diyelim... 15 deli parçadan oluşma ihtimali kuvvetle muhtemel bu albümü dört gözle bekliyoruz. Bu arada ilginç bir bilgiyi de paylaşalım. Megadeth’e bu albüm için yoldaşlık yapan Chris Adler adlı canavar belli ki grubun moruk havasını değiştirmiş, mekanik havasını dağıtmış ve eski altın yıllara nispeten geri döndürmüş. Adler, Kasım ayında İngiltere’de hem LoG hem de Megadeth grupları için çifte canlı performans sergileyecek. Biz de yeni albümü elde eder etmez sizler için detaylı bir inceleme yazacağız. Keep pedal to the metal!

EMRE ÖZTÜRKYazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: