MÜZİK ODASI

"Taşşağını yiyeyim Balkanlının" konseptli enfes macırları tanıyalım, tanıtalım: DUBIOZA KOLEKTIV!

Atlantisten Gelen Adam - 23 Eylül 2014

Balkanlılar hakikaten manyak bir toplumsal öbek. Evet, öbekler! Neden mi? Dünyanın en bereketli, en bolluk rejimi, en özgürlükçü sosyalist rejimini kim kurdu? Balkanlar. Yani yoldaş Tito'nun eski Yugoslavyası.

Eğer -başta şerefsiz Alman emperyalizminin oyununa gelinmese ve aslında öz be öz aynı slav-çingene karışımı köylü ve deli bir ırktan müteşekkil oldukları halde sadece din ve mezhep farklılığı ve kolpadan ayrı milliyet isimlerine sahip oldukları için birbirlerini boğazlama manyaklığını ve 20. yüzyılın en büyük utancını sergileme maharetini de gösterebilme azmini taşımasalardı- belki de bugün tüm dünyaya örnek olacak bir barışçıl büyük ülke olarak model devlet olacaklardı, olmadı, oldurulamadı. İşte bu yüzden öbekoğlu öbektir şu bizim Balkan halklarının yekünü ve işte bu yüzden sıpa oğlu sıpa bir millet-halk-kavim koalisyonudur bu bizim herifçioğulları. Yanlış anlamayın, bu satırların yazarı da yüzde yüz balkan melezi bir heriftir. Dolayısıyla severim ben bu güzel halkı, yemeklerini, kadınlarını, neşesini, kederini, doğasını ve müziğini de elbette... Ama yine de "o büyük pişmanlığımız Yugo" meselesine değinmeden edemedim.

Filhakika; işte tüm bu delişmenliği taşıyan ve "Taşşağını yiyeyim Balkanlının" konseptli müzikleriyle ses getiren enfes macırları tanıyalım, tanıtalım istedik: DUBIOZA KOLEKTIV!

Zaman zaman ülkemize uğramayı da ihmal etmeyen bu cankuşların funk, dub, punk ve roman etkileşimli lezzet pınarı müziği kesinlikle desteklenmeyi hakediyor. A be, dinleyin işte!

Çok absürd ve bir o kadar da yaşayan bir müzik bu. Çünkü %100 Balkan, %100 heyecanlı!

Nereden mi biliyorum? Ana tarafı Makedon baba tarafı Bulgar pomağı bir Balkan Çingenesi olarak şu herifleri akrabam gibi görmüyorsam namerdim!

HAYDEEEE!!! İşte size gerçek Balkan Punk'ı! Dinleyin, dinlettirin!

 

(Erdem Çapar dostumun grubu detaylı tanıttığı şu linke de bir uğrayabilirsiniz ;) http://www.paslanmazkalem.com/sadece-eurovisionda-avrupali-olmaktan-sikilmislarYazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: