MÜZİK ODASI

Ve beklenen oluyor. Orijinal Guns N' Roses kadrosu birleşiyor!

Mahmut Saral - 13 Kasım 2015

Tüm zamanların en çok beklenen reunion'larından olan Guns N' Roses reunion bu kez "gerçekten" gerçekleşiyor gibi. Şimdiye kadar bu konu hakkında defalarca yazıldı, çizildi, ama hiçbir zaman doğrulayıcı açıklama gelmedi. Axl Rose yönetimindeki Guns N' Roses, mevcut kadroyla yola devam ettiklerini söyledi durdu. Şimdi ise işler biraz farklı...
Aslında birleşme ihtimalinin arkasındaki en büyük dayanak, Axl Rose ve Slash'in yıllar sonra tekrar bir araya gelmeleri ve tekrar arkadaş olmaları. Tabii bu konuda da Axl'dan bir açıklama gelmedi, ama Slash bunu doğruladı ve aralarında sorun olmadığını bildirdi.

Ve beklenen oluyor. Orijinal Guns N' Roses kadrosu birleşiyor!

İşte bu açıklamanın ardından yeni söylentiler de arka arkaya geldi. Grubun orijinal kadroyla büyük bir dünya turnesine çıkacağı, hatta bu turneden sonra Axl Rose'un emekli olacağı da gelen söylentiler arasındaydı. Ve evet, yine Axl'dan bir açıklama gelmemişti.

Son günlerdeki gelişmelere baktığımızda ise, bu kez yorum yapan isimlerin ünlü isimler olduğunu görüyoruz. Örneğin Duff McKagan'ın eşi Susan Holmes, "Guns N' Roses geri dönüyor!" diye bir mesaj paylaşmıştı. Velvet Revolver'ın eski solisti Scott Weiland da Guns N' Roses ekibinin tekrar bir araya geleceğini düşündüğünü söylemişti. Şimdi bir bilgi de Mötley Crüe'nun bass gitaristi Nikki Sixx'ten geldi. Sixx, Twitter'da kendisine sorulan GN'R reunion sorusuna, "Evet, bunu herkes biliyor" cevabını verdi.

Ve bir diğer dikkat çekici gelişme ise (yine söylenti tabii), grubun orijinal Appetite For Destruction kadrosuyla bir araya gelmeyecek oluşu. Melodirock sitesinde yer alan bilgiler, yeni dönem Guns N' Roses elemanlarının da ekipte olacağını gösteriyor.

Şöyle ki:
Vokal - Piyano: Axl Rose
Lead gitar: Slash
Bass gitar: Duff Rose McKagan
Ritm gitar: Richard Fortus (Izzy ve Gilby yok)
Davul: Frank Ferrer (Steven ve Matt yok)
Klavye - Piyano: Dizz Reed

Grubun orijinal davulcusu Steven Adler, alkol ve uyuşturucu sorunları sebebiyle gruptan atılmıştı. Yakın zamana kadar da bu sorunları devam ediyordu, ama son dönemde iyi bir grafik çiziyor. Adler, kısa süre önce bir açıklama yapmış ve reunion için grubun diğer üyelerinin kendisine "artık ayık olması" konusunda "inanmadığını" söylemişti.
Gilby Clarke ve Matt Sorum'dan da çeşitli açıklamalar gelmişti, ama tıpkı Axl gibi Izzy Stradlin de şimdiye kadar konuşmamayı seçti.

Öte yandan, son dönemde yeni Guns N' Roses'da gitaristler DJ Ashba ve Bumblefoot, gruptan ayrıldıklarını duyurmuştu. Richard Fortus ve Frank Ferrer ise, yola devam ettiklerini söylemişti. General lakaplı bass gitarist Tommy Stinson da orijinal kadronun tekrar bir araya gelmesi fikrine olumlu baktığını belirtmişti.
Sonuç olarak birçok söylenti, düşünce ve ihtimal var ortada. Tek eksik ise, çoğu zaman olduğu gibi Axl'ın cevabı. Zira o ne derse o olacak ve en önemli detay da bu!

N'olur birleşin lan artık! :(
Not: Yanınıza Sebastian Bach'i de alın!

 Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: