MÜZİK ODASI

Zemzem Suyuna Bandırılmış Iron Maiden, Peçeteci Kel Yalaka Ferit Şahenk

Müşra Demir - 18 Temmuz 2013

Delikasap Mecmua'nın Notu: AK Party'nin bir numaralı yalayıcısı, AK Party'nin kanlı politikalarının medya tetikçisi NTV'nin ağa babası Ferit Şahenk, şimdi de AK Party'nin kültürel organizasyonlar ayağındaki peçetecilik görevini üstlenmiştir. Bu minvalde içkisiz, alkolsüz, sevişmesiz "ahlaklı" heavy metal festivalleri dahil "zem-zem aromalı" müzik konserleri AK Party'nin bir numaralı yalakası Ferit Şahenk'in satın aldığı Pozitif aracılığıyla yapılacaktır. Böylelikle kitlelere "AK Party döneminde kültür hayatı sekteye uğramadı" yanılsaması bizzat yalaka Ferit'in organizasyonlarıyla uygulamaya konulacaktır. İçki düzenlemesi sonucu bitme noktasına gelen organizasyon şirketleri yalaka Ferit tarafından teker teker satın alınarak Zem-Zem Sulu rock'N'roll anlayışı hayata geçirilmekte, böylelikle hesapta amme hizmeti yapılmakta ve "tamamen duygusal" davranılmaktadır. Iron Maiden konseri de bunlardan biridir. Ancak yine de yazarlarımıza sevgimiz saygımız sonsuz olduğu için Müşra Demir hanım kızımızın Iron Maiden yazısını aşağıda sizlerle paylaşıyoruz:

Zemzem Suyuna Bandırılmış Iron Maiden

Bir stad düşünün. Günümüze kadar, aynı renklere gönül vermiş veya aynı müzikle ruhlarını birleştirmeye gelmiş olan milyonlarca insanı ev sahipliği yapmış olsun. Eurosport, dünyanın en iyi 3. Stadı seçsin, futbol devlerinin yanısıra Guns N' Roses,Metallica,Bon Jovi,Michael Jackson ve Madonna gibi müzik devlerini de ağırlamış olsun. İşte Beşiktaş İnönü Stadı için yapılabilecek en kısa tanım bu. Taraftarlarının mabed olarak görmesinin yanısıra, herkesin de saygı duyduğu, bir şekilde güzel anılarını biriktirdiği, Türkiye için en önemli stadlardan biri.

Yıkım kararının sadece kendi taraftarlarını değil bu stadı görme şansına erişmiş olan herkesi ayağa kaldırmasının nedeni de bu. Yine de İnönü Stadı'yla ilgili kalp çarpıntılarına sebep olan tek haber bu değil…

Çoktan yıkıma başlanmasına rağmen halen İnönü'de yapılacağı kesin olan ve herkesin beklediği konser; 26 Temmuz'daki Iron Maiden konseri. Açıklandığı Şubat ayından itibaren hayranlarının başını döndüren haber, kesinleştiğinde ise staddaki yıkım nedeniyle yerini sorulara bıraktı. Ama konser tabii ki herşeye rağmen İnönü'de gerçekleşecek, sonuçta en kanlı dönemlerinden birinde Güney Amerika turnesini iptal etmemiş bir grup ve, Bosna Savaşı'nda tank korumasıyla Bosna konseri vermiş bir solistten bahsediyoruz!

Sonuç olarak hem etkinliğin gerçekleşeceği İnönü Stadı, hem de belki de bir daha gelmeme ihtimali bulunan Iron Maiden için kesinlikle gidilmesi gereken bir konser bu. Bir önceki neslin gittiği konserleri "ah ben de olsaydım" nidalarıyla dinleyen nesil için de belki bir daha böyle büyük bir fırsat gelmez kim bilir….Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: