MÜZİK ÖTESİ

Şeytani Metal ve Saygısız Metalciler

Altuğ Kanbakan - 27 Ağustos 2009

Kafa sallayan ve "hareket çeken" metalciler, pek de tebdil-i kıyafet olmadan teftişe çıkan başbakana denk gelirse ne olur?

İçerik olarak fıkra konusu olabilecek bu durum yaşandı. Pek de saygısız (!) el ve kol hareketlerinde bulunan ve metal müzik dinleyen birkaç metalci bu karşılaşma sonrasında gözaltına alındı, TSM' ne ve Disko müziğine (ki burada bahsedilen BeeGees değildir) maruz bırakıldılar. Hatta üstüne üstlük Ronnie James Dio' nun armağanı ve metal müziğin ayrılmaz parçası "Devil Horn" lakaplı işaret yüzünden "devlet büyüğüne saygısızlık" yaptıklarına dahi kanaat getirilmişti.

Ertesi gün bu duruma canı sıkılan (ve muhtemelen gece uyku tutmayan) başbakan "Gençliğimizin bir bölümü arasında ahlaki erozyonun olduğu bu yapılanma bizi dertlendiriyor" diyerek sıkıntısını paylaşıyordu.

Bundan iki ay evvel de bir takım gazetelerin kendine müstesna haber merkezlerindeki çalışanlar (isim verip rencide edelim: Yeni Şafak) şeytanın tam olarak yerini hesaplamışlar; Rock ve Metal müziğin içinde olduğuna da emin olup bu muhteşem tespiti de haber değerinden dolayı yayımlamışlardı.

                Yalnız bu muhteşem tespiti yaparken biraz kafa karışıklığından ya da o haber merkezinde Rock ve Metal dinleyen olmadığından dolayı Rock ve Metal kapsamına Madonna' yı ve Michael Jackson' ı ekleyivermişler. Ee, ne demişler, "fazla mal göz çıkarmaz."

                Harun Yahya' dan işi öğrenen - ki Harun Yahya' nın metal müzik üzerine düşünceleri de ayrı bir konu oluşturacak cinstendir- haber merkezi bu iddialarını gerek 'back-masking' teknolojisine değinerek gerek ABD' deki bir "uzman"dan bilgi alarak desteklemişler.

Adamı aptal yerine koyarak da bu işin kolay kolay anlaşılamayacağını dillendirip şarkıları bir de tersten dinlenmesini öğütlemişler. Yani önce şarkıyı dinleyip "dinen caiz" onayını alıp sonra dinlemek gerekiyor şarkıları sanırım.  Ya da kestirmeden bunları dinleyen şeytana uyar demek daha uygun olur sanırım.

Eh ne diyeyim, cadı avı başlıyor!Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: