MÜZİK ÖTESİ

Spor Yapan 'Metalhead'lere Öneri

Emre Doğulu - 7 Temmuz 2015

Son dönemde memlekette bir trend almış başını gidiyor. Gençler arasında moda olan yeni trend güç sporları yapma. Harika bir trend… Her ne kadar amaç o yaşların getirdiği aşırı testosteron ve adrenalini sakinleştirme ve karşı cinse yönlendirme olsa da amaç fark etmeksizin spor yapmak iyidir.

Dünyanın her yerinde spor salonlarında insanları motive etmek için salon içinde 2 türlü müzik çalar. İlki tekno tarzı müzikler ikincisi de rap ve versiyonları… Neredeyse çocukluğumdan beri bir şekilde bu salonlardayım ve gördüğüm kadarıyla azımsanmayacak ölçüde arkadaş kendi müziklerini dinliyorlar ve kulaklıklarından Heavy Metal'in patlayıcı sesleri geliyor.

Metalci dostlara önerim müziği spor esnasında değil öncesinde ya da dinlenme aralarında motivasyon amaçlı dinlemeleri. Nitekim Heavy Metal müzik ciddi şekilde adrenalini arttıran ve fena gaza getiren bir müzik. Yüklü ağırlık kaldırılan sporlarda ya da çok hızlı harekete etme gerektiren dövüş sporları gibi alanlarda bu gaz ciddi yaralanmalara hatta ameliyatlık durumlara neden olabilir ki olduğunu çok kez gördüm. Kısacası kolu bacağı sakatlamadan belde diskleri kaydırıp spor hayatına elveda demeden gaza gelme kısmında kendinizi kontrol etmeniz gerektiğinin altını çizmek isterim.

Spor Yapan 'Metalhead'lere ÖneriYazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: