SÖYLEŞİ

Vinnie Paul (Pantera & Hellyeah) Delikasap'a konuştu: "Parti-Metal değil; Thrash-Metal grubuyuz!"

Ayfer Y. - 20 Ağustos 2014

Delikasap; Türkiye'den Selamlar Vinnie, nasılsın?

Vinnie: Çok teşekkürler. İlginiz ve desteĝiniz için teşekkür ediyorum.

DK: Bize Hellyeah'nin dördüncü albümü Blood for blood'dan bahsedebilir misin?

Vinnie: Hem prodüksiyon ama aynı zamanda hem de müzikal bağlamda, bana göre bu son albümümüz şu ana kadar çıkardıklarımız arasında en iyisi olarak kabul edilebilir... Diğer albümlerde her şeyi evimde olan stüdyoda yapmιştιm. Bu sefer ilk defa Las Vegas'da albümün prodüksiyonu yapιldι. Bu da her noktada albüme daha özel bir katkı sunmamıza olanak sağladı. Hellyeah, hep algılanageldiği gibi party-metal bir anlayışa nazaran, bu albümle birlikte daha bir thrash metal grubunu dönüştü.

Vinnie Paul (Pantera & Hellyeah) Delikasap'a konuştu:

DK: Wacken'a gelmeden önce Berlin'de ve Macaristan'da sahneye çιktιnιz. Orda verdiĝiniz konserler nasιl geçti? Birde Wacken'da ilk defa sahneye çιkacaksιnιz. Bu konudaki beklentilerin nasιl?

Vinnie: Berlin'de headliner olarak sahneye çιktιk. Gerçekten harika bir konserdi. Izleyiciler inanιlmaz çoştular ve son albümümüze harika bir rezonans verdiler. Evet haklιsιn bu sene ilk defa Wacken'da sahne alıyoruz... Tabiki biraz heyecanlιyιz, ama yine de burada olmak bizim için büyük bir onur. Ama bugün için özel birşey planlamιyoruz. Biz her zaman aynιyιz, ister 50 kişi ister 50.000 kişinin önünde çalalιm bize farketmez, Hellyeah affetmez!

DK: Şu ana kadar çaldιĝιn en iyi festival neredeydi ve hangi gruplarlaydι?

Vinnie: 1992 de Pantera'dayken ACDC ile bir festivalde çalmιştιk. Bunu hayatιmda unutmuyacağım. ACDC'nin hastası olduğum için, o an en unutulmazlarım arasındadır...

Vinnie Paul (Pantera & Hellyeah) Delikasap'a konuştu:

(Pantera'nın erken dönem imajlarından. Vinnie abimizi tanıyabildiniz mi? Aralarında en az değişime uğrayanlardan -Delikasap Haber Ajansı)

DK: Peki hayatındaki en leş konserin hangisiydi?

Vinnie: İşte bu Brezilya'daydı, senesini sorma, en leş konserimin tarihini tam hatιrlamιyorum...(gülüyor).. O zaman Kiss ile beraber turdaydιk. Ben de büyük bir Kiss hayranιyιm. Biz konser verdiĝimizde ben sahnede düştüm. Bunu seyirciler görmedi. Ama bunu tek gören Kiss efsaneleri Gene Simmons ve Paul Stanley'di. Utançtan halen ölüyorum!

DK:  Hangi gruplardan etkilendin?

Vinnie: Kiss, Van Halen, ACDC, Black Sabbath ve Judas Priest.

DK: Beraber tura çιkmak istediĝin gruplar hangileri olurdu?

Vinnie: Bütün sevdiĝim gruplar ile takılmayı isterim. Son senelerde kankalarımız Volbeat ile sιk sιk tura çιktιk ve onlarla harikulade anlaştιk. Onlarιn başarιlarιna ben de çok seviniyorum. En sonunda Amerika'da turnayı gözünden vurdular ve artık orada çok başarılılar...

DK: Vinnie, bize vakit ayιrdιĝιn için minnettarız... Son olarak Türkiye'deki hayranlarιnιza hangi mesajι iletmemi istersin?

Vinnie: Desteĝiniz için çok teşekkürler... Ne yazιk ki bir türlü Türkiye'de çalma fırsatımız olmadı... Ama umarιm bir gün şansımız yaver gider de ülkenizde de çalabiliriz... Rock on!!!!

(Interview mit Vinnie PAUL -Pantera und Hellyeah- Wacken 2014-08-03)

Vinnie Paul (Pantera & Hellyeah) Delikasap'a konuştu:Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: