UZUNÇALAR

SUICIDE SILENCE - You Can't Stop Me

Eren Çetin - 16 Mart 2015

 SUICIDE SILENCE - You Can't Stop Me

Deathcore akımının en popüler gruplarından Suicide Silence, The Cleansing, No Time To Bleed ve The Black Crown albümleri ile kendilerine özgü soundlarını ve orijinalliğini ortaya koymuştu. Grup bu üç albümüyle dünyada büyük ses getirdi ve metal camiasında popülerliğini giderek arttırdı. Grubun kariyerindeki en dramatik nokta şüphesiz kemik kadroda olan solist Mitch Lucker'ın 2012 yılında motor kazası sonucu ölmesi olarak görülüyor. Grup, bu önemli noktada All Shall Perish'ten Eddie Hermida'yı kadrosuna katarak 2014 yılında You Can't Stop Me ile büyük bir dönüş yaptı ve bu albüm, Mitch Lucker'a bir saygı duruşu niteliği taşımakta. Albümdeki bazı parçalar Mitch Lucker'ın ölmeden önce yazdıklarından oluşuyor.

Albüm, M.A.L. adlı enstrümantal parçanın ardından gelen Inherit The Crown ile otomatik olarak sizi headbang moduna sokuyor. Üçüncü parça Cease to Exist, albümün en iyi gitar solosu olan parça bence. En sert parçalardan biri Sacred Words'un melodik gitarı nakaratlarda şarkıya daha derin bir hava katıyor. Albümün adını taşıyan parça You Can't Stop Me, Mitch Lucker'a ait ve albümün de en bomba parçası. Şarkının sonuna kadar Hermida vokalde ağırlığını koyuyor. Ayrıca en iyi break down bu şarkıda diyebilirim. Albümün düet parçası Monster Within'de gruba The Dillinger Escape Plan vokalisti Greg Puciato eşlik ediyor. Ayrıca grup Amerika ve Kanada'da basılan albümlerine ek olarak Dogma: I am God adında bir hidden track koymuş. Son zamanların modası tabi...

Yeni albümde dikkat çeken en önemli nokta vokallerdeki sertliğin ve agresifliğin daha üst seviyeye çıkması. Şarkı sözleri adeta dinleyene karşı ağır tavrını bir yumruk misali vuruyor. Şarkılardaki break down kısımları her zaman olduğu gibi Suicide Silence'ın orijinalliğini yansıtmakta. Enstrümantal olarak da gitarlar önceki albümlere göre daha melodik ve sert tınlıyor.

Toparlamak gerekirse Hermida bu albümle beraber grubun fanları tarafından da büyük takdir topladı şüphesiz. The Black Crown'dan sonra You Can't Stop Me ile grup bir seviye daha atlamışa benziyor. Albümden You Can't Stop Me, Cease to Exist ve Sacred Words grubun hitleri arasına şimdiden girdi bile. Sizde bu albümü bir an önce edinin ve sesi kökleyin. Deathcore'un ustaları kendi tarzlarını devam ettiren mükemmel bir iş çıkarmışlar.Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: